Léto je stejně jako zima období, kdy je pleť vystavena extrémním podmínkám, a proto je třeba věnovat ji zvýšenou pozornost. V létě pleť trápí zvláště ostré sluneční paprsky, horko i chlorovaná voda, kterou si dopřáváte na osvěžení.
Chcete-li se vyhnout nepříjemným „důsledkům léta“, je třeba dodržovat několik zásad.

Hlavní heslo: hydratovat!

Vyživit svou pleť hydratačním krémem ráno i večer by se mělo stát vašim rituálem. V létě můžete ještě přidat intenzivní hydratační masku, kterou budete aplikovat jednou nebo dvakrát týdně. Výsledek uvidíte téměř okamžitě a pleť vám bude vděčná. Dále můžete přidat intenzivní sérum nebo se průběžně osvěžovat termální vodou ve spreji.

 

Opalovací krém víc než jednou

Dalším pravidlem, na které byste se měli zaměřit, je dostatečná ochrana před škodlivými slunečními paprsky. Bez kvalitního opalovacího krému to rozhodně nepůjde! V žádném případě však nepoužívejte stejný krém na tělo i na obličej. Běžné opalovací krémy jsou velmi hutné a mastné a vaši pleť by nepotěšily. Vsaďte raději na lehčí krém s UV faktorem přímo na obličejovou pokožku. Ochranný krém nanášejte ideálně každé dvě hodiny.

 

Make-up nahraďte BB nebo CC krémem

V létě nechte svůj těžký krycí make up odpočívat v kosmetické taštičce a vsaďte raději na odlehčenou verzi v podobě BB nebo CC krému. Pod silnými nánosy make upu byste se zbytečně potili, navíc by přispěl k ucpávání pórů.  BB a CC krémy vám dodají vhodnou výživu a pleť krásně rozzáří.

V létě pleť důkladně čistěte

Zvýšená zátěž pleti díky slunečním paprskům a delšímu času strávenému venku, má za následek její vysušování spojené s větším množství odumřelých buněk. Je tedy třeba čištění nezanedbávat a provádět ho ideálně ráno i večer. Předejdete tak nechtěnému ucpávání pórů a připravíte svou pokožku na vstřebání všech živit z dalších kosmetických přípravků.

Samozřejmě  nezapomeňte pleť vyživovat i zevnitř. Dopřávejte svému organismu dostatek tekutin a vitamínů.
Pro další tipy nás nezapomeňte sledovat na facebooku a instagramu. Máte se na co těšit.